ÚvodMontážPokládka parketPokládka, lepení, broušení a tmelení parket

Pokládka, lepení, broušení a tmelení parket

Naše firma nabízí prodej a pokládku nových parket (viz katalog). Jsme schopni pokládat také starší, již demontované parkety - zde ovšem záleží na stavu materiálu.

Způsob pokládky parket

Naše firma nabízí prodej a pokládku nových parket (viz katalog). Jsme schopni pokládat také starší, již demontované parkety - zde ovšem záleží na stavu materiálu.

    

Před pokládkou se zákazník rozhodne pro způsob pokládky parket - doporučujeme konzultaci s odborníkem naší firmy přímo v místě realizace.

Lepení parket

Po vyrovnání podkladu (viz výše) je důležité nastavení vhodných klimatických podmínek v místě pokládky. Optimálních podmínek je v interiéru dosaženo při relativní vlhkosti vzduchu 50-60% a teplotě vzduchu 20-22C.

Následuje lepení parket k připravenému podkladu. Parkety je možné lepit k betonu, anhydridu, cetrisovým a OSB deskám i na prkna a dlažbu.

Firma používá lepidla od firmy Bona, Mapei, Sika, Uzin.

Pro kvalitní výsledek pokládky je důležité založení parket – správné položení a přilepení prvních řad.

             

Dobře položenou parketovou podlahu dělají především detaily.

             

Broušení parket

Přilepené parkety se po 1 - 7 dnech brousí. Naše firma používá k broušení válcové, pásové, okrajové a talířové brusky od firem Bona a Lägler.

     

Broušení povrchu se provádí několikrát, začínáme větší hrubostí brusného papíru (závisí samozřejmě na povrchu položeného materiálu), až dojdeme k poslednímu broušení brusným papírem zrnitosti 120 - 150. Nevynechávají se ani kraje a méně přístupná místa.

Tmelení parket

Během broušení se celá plocha vytmelí (nabídka tmelů viz katalog). Nejčastěji používáme tmel Mix Fill od firmy Bona. Jedná se o vodní disperzi určenou k přípravě spárovacího tmelu na parkety. Míchá se s dřevěným prachem, který získáme během broušení. Používá se k vytmelení spár do 3mm šířky a jiných menších defektů na dřevěných podlahách a může být použit pod lak i pod olej.

Pokud jsou spáry větší a tmel se propadá, celý proces se opakuje, a to i několikrát.